Jak dojechać do Rimini z lotniska

  1. Główne lotniska we Włoszech i jak dostać się z nich do Rimini:

Ośrodek położony jest na wybrzeżu Adriatyku, we wschodnich Włoszech. Wszystkie popularne lotniska we Włoszech zostały zaznaczone na mapie, a dzięki szybkim i bardzo częstym połączeniom kolejowym można dotrzeć do Rimini w ciągu zaledwie kilku godzin od dowolnego z nich. Więcej informacji o drodze z każdego z tych miejsc znajduje się na tej stronie.
Centralny dworzec kolejowy w Rimini znajduje się w samym centrum miasta, między nasypem a centrum miasta, przechodzą przez niego wszystkie linie autobusowe miejskie i międzymiastowe, aby uzyskać więcej informacji o poruszaniu się po mieście, patrz strona „Transport miejski” .
Przydatne linki:
Skyscanner - Strona internetowa do wyszukiwania dochodowych lotów (użyj nazw lotnisk z poniższej listy).
Wypożyczalnia samochodów: porównanie cen - zamawianie online samochodu do wynajęcia, przy zamówieniu z wyprzedzeniem możliwa jest zniżka do 30%.
Trenitalia - znajdź rozkład jazdy włoskich pociągów i zarezerwuj bilet z wyprzedzeniem. Ważne, aby wiedzieć: Trenitalia zmienia rozkład jazdy pociągów w pierwszym tygodniu czerwca i grudnia każdego roku. Dlatego, szukając z wyprzedzeniem nie znajdziesz tanich letnich pociągów, są one dodawane w ostatniej chwili przed zmianą harmonogramu. Po przejściu na rozkład letni dodawane są tylko nowe pociągi, prawie wszystkie pozostałe zostają. Bilety można kupić na stacji bez problemów (w kasie lub automatach).
Italo - zamów tylko szybkie pociągi z dość nowej prywatnej firmy, jakość usług jest znacznie lepsza niż państwowej Trenitalii.

Główne lotniska we Włoszech i jak dostać się z nich do Rimini:

Ośrodek położony jest na wybrzeżu Adriatyku, we wschodnich Włoszech 1 Rimini (Rimini, RMI)

Odległość do Rimini: 6 km.
Koszty transportu: 1,5 euro (autobus) lub około 20 euro (taksówka).
Czas podróży: 25 minut autobusem (co pół godziny) lub tylko 10 minut taksówką.
Opis: małe lotnisko w pobliżu centrum miasta, obsługuje głównie loty rosyjskie.
Dojazd: przystanek autobusowy znajduje się tuż przy wyjściu z lotniska, uważaj, z wyjątkiem taniego autobusu numer 9 znajdziesz wiele innych autobusów turystycznych w cenie porównywalnej z taksówką.
O lotnisku: oficjalna strona internetowa lotniska .
Wynajem samochodów: zamów online (zniżki do 30%).