Jak zmienić język w systemie Windows 10

  1. Ustawianie języka w systemie Windows 10
  2. Dodawanie innego języka

Artykuł o tym, jak zmienić język interfejsu systemu Windows 10 . A także, jak dodać jeden lub więcej języków, aby wybrać i zmienić w dowolnym momencie. Są chwile, kiedy możesz potrzebować zmienić język systemu operacyjnego. W większości przypadków jest to konieczne, jeśli zainstalowano wersję angielską. Przyda się również, jeśli kilka osób korzysta z komputera i potrzebują różnych języków. Możliwe jest pobieranie i instalowanie innych języków Windows 10, wyświetlanie menu, okien dialogowych i innych elementów interfejsu użytkownika w języku, który jest dla Ciebie wygodny. Artykuł o tym, jak zmienić język interfejsu systemu Windows 10Zawartość:

  1. Ustawianie języka w systemie Windows 10.
  2. Dodawanie innego języka.

Ale jeśli nagle zdarzyło się, że twój system operacyjny nie działa i chcesz go ponownie zainstalować - nie spiesz się. Lepiej spróbuj go przywrócić, aby nie utracić danych przechowywanych na komputerze . Wideo naszego kanału YouTube pomogę ci w tym.


Ustawianie języka w systemie Windows 10

Najpierw zaloguj się do systemu Windows 10 za pomocą konta administratora. Kliknij Windows + I, aby otworzyć okno Ustawienia , a następnie kliknij Czas i język .

Kliknij Windows + I, aby otworzyć okno Ustawienia , a następnie kliknij Czas i język

Wybierz „Regional & language (Region and Language)” po lewej stronie, a następnie kliknij „Dodatkowe daty, godziny i ustawienia regionalne (regionalne ustawienia daty i godziny, ustawienia regionalne)” po prawej stronie.

Wybierz „Regional & language (Region and Language)” po lewej stronie, a następnie kliknij „Dodatkowe daty, godziny i ustawienia regionalne (regionalne ustawienia daty i godziny, ustawienia regionalne)” po prawej stronie

W oknie Zegar, język i region kliknij przycisk Dodaj język . Tutaj języki są wymienione alfabetycznie. Wybierz ten, który chcesz pobrać.

Wybierz ten, który chcesz pobrać

W otwartym oknie „Język” kliknij ponownie „Dodaj język”, a zobaczysz już zainstalowane języki.

W otwartym oknie „Język” kliknij ponownie „Dodaj język”, a zobaczysz już zainstalowane języki

Otworzy się okno „Dodaj język” z listą dostępnych języków w porządku alfabetycznym.

Otworzy się okno „Dodaj język” z listą dostępnych języków w porządku alfabetycznym

Wybierz ten, który jest potrzebny, na przykład rosyjski i kliknij „Dodaj” .

Następnie musisz przejść do ustawień języka w oknie „Język” i kliknąć „Opcje” .

W następnym oknie musisz pobrać język „Pobierz i zainstaluj pakiet językowy” .

W następnym oknie musisz pobrać język „Pobierz i zainstaluj pakiet językowy”

Języki zainstalowane w systemie są wyświetlane na ekranie „Region i język” . Wybierz konkretny język, a zobaczysz trzy opcje na dole: „Ustaw jako domyślne (Ustaw jako domyślne)” , „Opcje (Opcje)” , „Usuń (Usuń)” . Wybierz „Ustaw jako domyślne”, aby ustawić ten język jako domyślny.

Wybierz „Ustaw jako domyślne”, aby ustawić ten język jako domyślny

Po wyświetleniu komunikatu „Będzie wyświetlany język po następnym zalogowaniu” (ten język interfejsu zostanie użyty przy następnym logowaniu do systemu).

Po wyświetleniu komunikatu „Będzie wyświetlany język po następnym zalogowaniu” (ten język interfejsu zostanie użyty przy następnym logowaniu do systemu)

Inną rzeczą, którą należy zrobić, jest powrót do „zegara, języka i regionu” i wybranie „Zmień lokalizację” w oknie „Administracyjne” / „Ustawienia kopiowania”, które zostanie otwarte, zaznacz „Ekran powitalny i konta systemowe” oraz „Nowe konta użytkowników” I kliknij OK.

Inną rzeczą, którą należy zrobić, jest powrót do „zegara, języka i regionu” i wybranie „Zmień lokalizację” w oknie „Administracyjne” / „Ustawienia kopiowania”, które zostanie otwarte, zaznacz „Ekran powitalny i konta systemowe” oraz „Nowe konta użytkowników” I kliknij OK

Następnie system wyświetli monit o ponowne uruchomienie komputera. Kliknij „Uruchom ponownie teraz” , a po ponownym uruchomieniu interfejs systemu operacyjnego powinien zmienić się na wybrany język.

Kliknij „Uruchom ponownie teraz” , a po ponownym uruchomieniu interfejs systemu operacyjnego powinien zmienić się na wybrany język

Dodawanie innego języka

Jeśli chcesz dodać inny język, kliknij Windows + I, aby otworzyć okno Opcje , a następnie kliknij Czas i język .

Jeśli chcesz dodać inny język, kliknij Windows + I, aby otworzyć okno Opcje , a następnie kliknij Czas i język

Dalej „Region i język” / „Dodawanie języka”

Dalej „Region i język” / „Dodawanie języka”

Wybierz preferowany język, na przykład francuski.

Wybierz preferowany język, na przykład francuski

W przyszłości może być również używany jako główny język.

W przyszłości może być również używany jako główny język

Jeśli masz jakiekolwiek problemy podczas wykonywania powyższych czynności lub chcesz podzielić się wskazówkami, napisz w komentarzach.