Jak dodać niestandardową rozdzielczość ekranu w systemie Windows 10

System Windows pozwala wybrać rozdzielczość ekranu z dość długiej listy ustawień rozdzielczości, które można wybrać. Po powrocie do systemu Windows 7 masz jedno zalecane ustawienie i jedno naprawdę niskie ustawienie wyświetlacza i możesz wybrać inne ustawienia na suwaku rozdzielczości w Panelu sterowania. Windows 10 daje ci więcej opcji, ale jeśli nie wyświetla optymalnej rozdzielczości dla podłączonego wyświetlacza lub nie wymienia tej, której chcesz użyć, oto jak możesz go dodać.

Otwórz aplikację Ustawienia i przejdź do karty Wyświetlanie. Kliknij Ustawienia zaawansowane i przewiń w dół do samego dołu ekranu ustawień zaawansowanych. Kliknij „Wyświetl właściwości karty”.

Spowoduje to otwarcie właściwości karty graficznej. Na karcie Adapter kliknij przycisk „Wyświetl wszystkie tryby”. Spowoduje to otwarcie nowego okna z listą wszystkich pojedynczych rozdzielczości obsługiwanych przez wyświetlacz. Wybierz go tutaj i kliknij „OK”, a następnie „Zastosuj” w oknie właściwości.

Wybrana rozdzielczość zostanie teraz zastosowana i będziesz miał zwykłą opcję powrotu do poprzedniej, jeśli ci się nie spodoba. Jeśli korzystasz z systemu Windows 7, aplikacja Ustawienia nie będzie dostępna i zamiast tego użyje aplikacji Panel sterowania.

W aplikacji Panel sterowania przejdź do Panelu sterowania Wygląd i personalizacja Wyświetl rozdzielczość ekranu i kliknij Ustawienia zaawansowane. Spowoduje to otwarcie ustawień karty graficznej. Reszta procesu pozostanie niezmieniona; kliknij przycisk „Wyświetl wszystkie tryby” na karcie Adapter, wybierz rozdzielczość i zastosuj ją.

Jest rzeczą oczywistą, że nie można ustawić rozdzielczości, której adapter nie obsługuje. Jest to ograniczenie sprzętowe, które uniemożliwia to, a nie system operacyjny. Może to okazać się szczególnie przydatne, jeśli podłączyłeś więcej niż jeden wyświetlacz, a jeden z nich nie wyświetla się w prawidłowej rozdzielczości.

ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO

BIULETYN