Jak obejść opłaty celne przy zakupie towarów z zagranicy przez Internet

Powinno to znać wszystkich ludzi, którzy kupują towary z zagranicy. Aby nie płacić cła, całkowity koszt przesyłki nie powinien przekraczać 300 euro, w tym dostawa. Może to być zarówno koszt jednego produktu, jak i całkowity koszt wszystkich towarów przybywających w imieniu jednego odbiorcy w jednym locie.

Załóżmy, że całkowity koszt pakietów dla jednego lotu na jednego odbiorcę przekroczył 300 euro. Następnie musisz wyczyścić pakiet. W tej złożonej kwestii lepiej jest zwrócić się do specjalisty, na przykład do służb celnych firmy. http://luckybroker.com.ua doceni jakość i cenę. W takim przypadku podatek w wysokości 10% i VAT (20%) zostanie naliczony tylko z częścią przekraczającą limit 300 euro. Weźmy na przykład paczkę pocztową ze smartfonem o wartości 500 euro. Podatek zostanie pobrany od 200 euro (kwota, o którą przekroczony został ustalony limit). Wzór obliczeniowy jest bardzo prosty:

10% podatek + 20% VAT = 30%

30% od 200 euro = 60 euro.

W tym przypadku smartfon kosztuje 560 euro (dostawa smartfona 500 euro i cło 60 euro). Do tego wszystkiego możesz jeszcze dodać usługi brokera celnego, jeśli są one wymagane.

Jeśli paczka przekracza limit 300 euro określony przez kod, przesyłana jest do wewnętrznego urzędu celnego miasta. Potem musisz tam iść. Następnie należy wypełnić deklarację typu M-16. Możesz go wypełnić samodzielnie, zapytać inspektora celnego lub skorzystać z usług pośrednika, który zapewnia takie usługi usługi celne . Ta przyjemność będzie kosztować około 300 UAH. Płatność podatku jest dokonywana bezpośrednio w banku w urzędzie celnym.

Jak rozumiesz, lepiej jest jakoś uniknąć tych problemów. Dlatego należy zawsze pamiętać o limicie 300 euro, który, nawiasem mówiąc, władze zamierzają jeszcze bardziej ograniczyć. Ale na szczęście sam obecny rząd nie ma zbyt wiele czasu, więc nie można się jeszcze martwić.

Jeśli wybierasz się do dużej partii jednorodnego produktu, warto podzielić go na kilka paczek i wysłać na różne adresy. Ponadto organy celne mogą coś podejrzewać, jeśli kilka przesyłek dotrze w tym samym czasie w ramach limitu, ale ojciec, matka, żona i inni krewni mieszkający pod tym samym adresem z tobą.

Dlatego lepiej jest zamówić dla krewnych mieszkających pod różnymi adresami. Oczywiście nie oznacza to, że przed wysłaniem jednego telefonu za 500 euro musi on zostać podzielony na części! Ponadto, jeśli zamawiasz produkty dla siebie, to nie więcej niż określona kwota. Ponadto, jeśli paczki docierają do celników i rozpakowują je, a na przykład chiński iPhone za 150 USD, mogą obliczyć go po cenie rynkowej.

Już teraz opłaca się radzić sobie z naszymi zwyczajami, kiedy zamawiasz towary z Chin w całych pojemnikach. I oczywiście dla ciebie dobre zakupy.

Inne materiały na ten temat:
kod mitnii , kod celny , formuła , wypełnić , smartfon , kod , płatność , limit , dodaj , podatek , bank , obliczenia , telefon , towary , wpisz ... , produkt , konto , usługi , koszt

Artykuły z sekcji: Księgowy

Inne powiązane artykuły:

Innowacje Kodeksu Celnego Ukrainy

Usługi księgowe - odmiany i ceny

1C Trade - co musisz wiedzieć i być w stanie zarządzać sprzedażą?

Materace ortopedyczne Matrolyuks

Zaległe zadłużenie w rachunkowości


Znajdziemy: jak ominąć cło Ukrainy , cło Ukraina , jak zapłacić cło na paczkę Ukraina, cło na paczki z Chin do Ukrainy, cło na Ukrainie, jak nie płacić cła za paczkę, podatek od towarów z Ukrainy , cła Ukrainy na paczki, czy konieczne jest uiszczenie cła za paczki, paczki podatkowe za granicą