SEO, SEA, SMO, SEM ... jakie różnice?

  1. SEO, optymalizacja pod kątem wyszukiwarek
  2. SEA, reklama w wyszukiwarkach
  3. SMO, optymalizacja sieci społecznościowych
  4. SEM, marketing stosowany w wyszukiwarkach

Akronimy „SEO”, „SEA”, „SMO” i „SEM” odnoszą się do głównych tematów marketing cyfrowy , Podstawy dobrze przeprowadzonej strategii internetowej, lepiej je opanować.

Naturalne lub płatne referencje, optymalizacja sieci społecznościowych i optymalizacja treści witryny ... różnice są liczne, kontury są często niejasne. Jak je zdefiniować? jak ich używać? jakie są ich zalety i ograniczenia? Skupmy się na najważniejszych sprawach.

SEO, optymalizacja pod kątem wyszukiwarek

SEO - „Search Engine Optimization” - odnosi się do wszystkich technik służących poprawie pozycjonowania witryny w wyszukiwarce, czyli naturalnej wyszukiwarce.

Techniki te opierają się na trzech filarach:

  • Technika, na przykład dzięki optymalizacji tagów HTML,
  • Treść z tekstem wysokiej jakości, przy użyciu dobrych słów kluczowych, odpowiednich ilustracji ...
  • Popularność, udostępnianie na portalach społecznościowych, animacja bloga ...

Więc SEO to technika na samej stronie, na przykład „poza” stroną: budowanie linków i sieci społecznościowe odgrywać znaczącą rolę w SEO.

Aby cieszyć się dobrą widocznością w Internecie, SEO jest podstawą. Dobre SEO może prowadzić do wzrostu liczby odwiedzających witrynę, a także liczby potencjalnych klientów. Zwiększa to również popularność jego firmy i jej marki.

Bezpłatne, SEO ma tę zaletę, że przynosi zyski na dłuższą metę. Jeśli konfiguracja może zająć trochę czasu, dobre naturalne odniesienie pozostaje ciągłością.

Ponadto ustanawia on połączenie zaufania z użytkownikiem: odwiedzający dają większe zaufanie do odnośników, do których odwołują się w sposób naturalny, niż do witryn pojawiających się jako reklamy w wyszukiwarce - linki sponsorowane.

Optymalizacja naturalnych odniesień pozostaje jednak zadaniem długofalowym: jest jedną z jego wad. Wymaga dokładnej pracy, zanim doceni jego efekty i musi być regularnie konserwowany.

Wreszcie, należy pamiętać, że w przeciwieństwie do innych technik, strategia SEO nie ma gwarancji wyników.

SEA, reklama w wyszukiwarkach

SEA, reklama w wyszukiwarkach

„Wyszukiwarka reklamująca” pojawia się w wyszukiwarce jako „linki sponsorowane” lub „linki komercyjne”. Jest to płatne wyszukiwanie oparte na zakupie słów kluczowych - od Google AdWords szczególności. Działając jak licytowanie, im bardziej konkurencyjne jest słowo, tym droższe.

Umożliwia umieszczenie linku w bardzo widoczny sposób, na górze strony wyników: SEA ma tę zaletę, że działa natychmiast, bez nawet optymalizacji strony, do której się odwołuje, w odniesieniu do wyszukiwane słowo kluczowe.

Pozwala precyzyjnie kierować odwiedzających, aby przyciągnąć wykwalifikowany ruch na swojej stronie: zwiększając efektywność poszukiwań.

Daje to również większą elastyczność w przekazie niż SEO: podczas gdy SEO musi grać na ciągłości i spójności, SEA pomaga tworzyć różne komercyjne wiadomości w wielu reklamach.

Z drugiej strony, wymaga pewnej inwestycji finansowej, z kosztem za kliknięcie, i nie jest jednomyślny ze względu na swoją niezawodność: reklamy i treści sponsorowane wydają się mniej wiarygodne dla użytkowników, którzy zwracają się bardziej w stronę tak zwanych „organicznych” linków, naturalnie odniesione.

SMO, optymalizacja sieci społecznościowych

SMO, optymalizacja sieci społecznościowych

Jak widzieliśmy w przypadku SEO, dobre SEO strony przechodzi również przez sieci społecznościowe „poza” stroną. Mają własną strategię optymalizacji SMO lub „Social Media Optimization” . Optymalizacja polega na tym, co w mediach lub sieciach społecznościowych pomoże zwiększyć widoczność firmy lub marki w sieci.

Sieci Facebook, YouTube, LinkedIn, Twitter, Viadeo, Google + ... są liczne i nie wszystkie mają taką samą wagę pod względem komunikacji. Cel do osiągnięcia, media do przedstawienia, styl redakcyjny do przywileju ... każdy ma swoją specyfikę, a nawet jeśli są dostępne i łatwe w użyciu, ich optymalizacja wymaga pewnej wiedzy.

Po opublikowaniu, jak tylko transmisja, najmniejsze informacje w sieciach mogą dotrzeć bardzo szybko do dużej liczby osób. W określonej strategii marketingowej korzystanie z sieci i mediów społecznościowych opiera się na jednym głównym punkcie: wirusowości. To sprawia, że ​​GOS generują najlepsze i najgorsze.

Wirusalność to zdecydowana zaleta: niezbędne, sieci społecznościowe są w rękach milionów ludzi. Przekazywanie ust, dzielenie się ... przyjazne treści mogą z łatwością zwiększyć Twoją firmę z największą liczbą.

Ale uważaj na wiadomość! Negatywna opinia krąży tak szybko i idzie tak daleko, jak każda informacja: jeśli chodzi o komunikację, ryzyko związane z GOS nie jest bez znaczenia.

SEM, marketing stosowany w wyszukiwarkach

SEM, marketing stosowany w wyszukiwarkach

SEM łączy wszystkie techniki marketingowe stosowane w SEO przez wyszukiwarki. W szczególności SEM - Marketing w wyszukiwarkach - łączy SEO, SEA i SMO, wszystkie techniki, które poprawiają jego widoczność w wyszukiwarkach.

SEO, SEA, SMO ... każda technika ma swoją specyfikę, zalety i wady. Jeden nie wyklucza drugiego: szczypta SEO, łyżka SEA, odrobina SMO ... Dobra widoczność w sieci, szczególnie dobra dawka SEM! Teraz, gdy znasz trzy techniki SEO, możesz dowolnie dostosowywać swoją strategię cyfrową, aby przyciągnąć jak największą liczbę docelowych użytkowników. generuj potencjalnych klientów ,

generuj potencjalnych klientów   ,

Jak je zdefiniować?
Jak ich używać?
Jakie są ich zalety i ograniczenia?