SEO i SEA: co dokładnie?

 1. Różnica
 2. SEO
 3. Wskazówki
 4. Wskazówki
 5. A teraz: wezwanie do działania!

Jako student marcom nie możesz uciec. Każdego dnia terminy techniczne lecą do Twoich uszu, które odnoszą się do marketingu internetowego dzisiaj. W tym terminy SEO i SEA. Nie bez znaczenia jest posiadanie wiedzy na ten temat jako przyszłego specjalisty ds. Marketingu lub komunikacji, ale oczywiście nie czekasz na całe książki, które wyjaśnią Ci te warunki. Dlatego robię to dla ciebie! W tym blogu poznasz najważniejsze informacje na temat SEO i SEA w ciągu kilku minut, a ja dam ci wskazówki, jak najlepiej je zastosować.

W tym blogu poznasz najważniejsze informacje na temat SEO i SEA w ciągu kilku minut, a ja dam ci wskazówki, jak najlepiej je zastosować

Różnica

Zaczynam od początku: różnica między SEO i SEA. Można to krótko podsumować. SEO oznacza optymalizację wyszukiwarek, a SEA oznacza reklamę w wyszukiwarkach. Jak zapewne wiecie od słowa, SEO to słowa kluczowe w wyszukiwarkach (wyszukiwanie), a SEA dotyczy reklamy w wyszukiwarkach (reklama). SEO i SEA spotykają się w wielu obszarach i można ich używać zarówno do uzyskania silnego wyniku.

SEO

SEO oznacza, że ​​możesz znaleźć swoją stronę w wynikach wyszukiwania wyszukiwarek, znanych również jako organiczne wyniki wyszukiwania. SEO można podzielić na SEO na stronie i pozycjonowanie poza stroną. Na stronie ważne jest, abyś zwracał uwagę na treści, które wyświetlasz na swojej stronie i słowa kluczowe, które w niej umieszczasz. Off-page jest o twoim udziale w rynku. Czy inne witryny prowadzą do Twojej strony? A jak istotne są te witryny dla Ciebie?

Wskazówki

Jako student marcom zazwyczaj masz więcej do czynienia z SEO na stronie. Dlatego poniżej znajdziesz kilka wskazówek, jak korzystać z SEO na stronie.

 • Najważniejszy czynnik SEO na stronie: Tytuł strony. To jest nazwa twojej strony, którą widzisz na karcie w przeglądarce. Upewnij się, że zawiera co najmniej jedno dobre słowo kluczowe i zaprasza Cię do kliknięcia.
 • Opis meta. Tutaj podajesz krótki opis swojej strony. Ten element jest dokładnie skanowany przez wyszukiwarki, aby mogli znaleźć to, czego szukają. Dotyczy to nie tylko wyszukiwarek, ale także samego wyszukiwarki. W ten sposób od razu widzi, co może znaleźć na twojej stronie.
 • W ten sposób określasz, które słowa kluczowe chcesz znaleźć. Google AdWords to dostępne narzędzie do optymalizacji słów kluczowych. Upewnij się, że znajdujesz się w grupie docelowej i wiesz, które słowa kluczowe używają do znalezienia produktu lub usługi.
 • Odwiedzanie strony, która składa się tylko z tekstu, nie jest atrakcyjne. Dlatego korzystaj z obrazów! Możesz łatwo dodać opis i nazwę do obrazów zawierających słowo kluczowe, co zapewnia optymalizację SEO.

SEA

SEA obejmuje reklamy, które możesz umieścić obok swoich organicznych wyników wyszukiwania. Daje możliwość łączenia reklam z używanymi słowami kluczowymi. Czy chcesz uzyskać coś ekstra ze swojej SEA? Następnie połącz reklamę z regionem lub określoną siecią. Jeśli dobrze koordynujesz i łączysz te trzy czynniki, istnieje duża szansa, że ​​Twoja grupa docelowa zobaczy Twoją reklamę.

Nie jesteś usatysfakcjonowany widzeniem swojej reklamy tylko przez odwiedzającego. Chcesz, aby kliknął w reklamę i, w miarę możliwości, dokonał konwersji. Gdy tylko chcesz skorzystać z SEA, dobrze jest zdobyć eksperta jako SEA.

Wskazówki

Podobnie jak w przypadku SEO, przedstawiam kilka wskazówek, które można zastosować podczas wdrażania SEA.

 • Możesz umieścić słowa kluczowe zarówno w treści strony, jak iw tekście reklamy. Dobre słowa kluczowe reklam wpływają na wynik jakości i pozycję reklamy w Google. W tym celu możesz również użyć narzędzia Google Adwords.
 • Kolejny termin techniczny: USP. Osobiście jeden z moich ulubionych aspektów SEA! Oznacza to, że opisujesz unikalne właściwości swojego produktu lub usługi w tekście reklamy. Co musisz zaoferować klientowi w porównaniu z konkurentem? Nie bój się: absolutnie dobrze jest podać swoje USP w reklamie. W końcu jest to element, który może przekonać gościa do konwersji.
 • Pomyśl dokładnie o stronie docelowej reklamy. Którą stronę powinien odwiedzić użytkownik, jeśli kliknie reklamę? Bardzo mała wskazówka: czy reklama nie zawiera bezpośredniego wezwania do działania? Upewnij się, że konfrontujesz użytkownika z tym na stronie docelowej, aby zapewnić konwersję.

A teraz: wezwanie do działania!

Bardzo chciałbym usłyszeć od ciebie odpowiedź, w której leżą twoje zainteresowania. Czy to z SEO czy SEA? A może obie opcje są interesujące, tak jak ja. Badanie słów kluczowych jest dla mnie wyzwaniem. Każda witryna i grupa docelowa wymaga różnych słów kluczowych i podejść. To sprawia, że ​​jest to trudne i interesujące. Korzystając z SEO i SEA, możesz przejść długą drogę do osiągnięcia swojego celu!

Czy inne witryny prowadzą do Twojej strony?
A jak istotne są te witryny dla Ciebie?
Czy chcesz uzyskać coś ekstra ze swojej SEA?
Co musisz zaoferować klientowi w porównaniu z konkurentem?
Którą stronę powinien odwiedzić użytkownik, jeśli kliknie reklamę?
Bardzo mała wskazówka: czy reklama nie zawiera bezpośredniego wezwania do działania?
Czy to z SEO czy SEA?