SEM, SEO, PPC i SEA - Zrozum różnice

  1. PPC - Pay per Click
  2. SEO - Search Engine Optimization
  3. SEA - Reklama w wyszukiwarkach
  4. SEM - Marketing w wyszukiwarkach

Od tego czasu usłyszałem kilka przykładów niewielkiego zamieszania na temat różnicy między wieloma różnymi skrótami i terminami w marketingu online i Optymalizacja Google , Doprowadziło to do tego krótkiego, ale objaśniającego postu na blogu, gdzie pokażę różnice między pojęciami i dlaczego powstało to zamieszanie.

PPC - Pay per Click

PPC oznacza formy reklamy, które są opłacane za pomocą ceny kliknięcia - stąd nazwa Pay per Click. Wiele osób odnosi się również do wszystkich form Biddable Media, które mogą obejmować retargetowanie, reklamowanie za pomocą Google AdWords i Bing Ads, Facebook itp.

SEO - Search Engine Optimization

Optymalizacja pod kątem wyszukiwarek ma na celu zwiększenie ruchu dzięki organicznym wynikom wyszukiwania, a więc tylko o naturalnych wynikach - nie tych, które są opłacane. Technika ta zazwyczaj składa się z dwóch podzielonych dyscyplin: SEO na stronie i Off-Page SEO. Jeśli chcesz przeczytać więcej, możesz przeczytać moje kompletny przewodnik do optymalizacji wyszukiwarek tutaj ,

SEA - Reklama w wyszukiwarkach

SEA oznacza na przykład reklamę w wyszukiwarkach Google AdWords i reklamy Bing. I choć termin ten jest znany, nie jest używany przez wielu. Dlatego większość ludzi decyduje się użyć poniższej nazwy, zwanej SEM, i to właśnie tam powstaje zamieszanie.

SEM - Marketing w wyszukiwarkach

Termin SEM był postrzegany jako parasol nad dwiema dyscyplinami: SEO i SEA. Ponieważ jednak SEA nie jest powszechnie stosowana przez ludność, SEM jest często używany jako ten termin. Ma to pewne zamieszanie, ale ponieważ marketing w wyszukiwarkach i reklama w wyszukiwarkach mogą być zarówno rozumiane jako reklamy w wyszukiwarkach, to naprawdę ma to sens.

Przeczytaj więcej na ten temat: