Jakie są różnice między SEM, SEO, SEA i SMO?

 1. Popraw SEO „ SEO na stronie”
 2. Popraw SEO „Off-SEO”
 3. Czym jest Social Media Optimization (SMO)?
 4. SEM = SEO + SEA + SMO

Często słyszysz terminy SEM, SEO, SEA i SMO, czytaj jak ważne są one dla twojej strategii. Jakie są różnice między tymi uzupełniającymi angielskimi akronimami?

Często słyszysz terminy SEM, SEO, SEA i SMO, czytaj jak ważne są one dla twojej strategii

Co to jest optymalizacja wyszukiwarek (SEO)?

SEO, czyli Search Engine Optimization , to technika wykorzystywana do poprawy widoczności i odniesienia strony w wynikach wyszukiwania (z wyłączeniem przestrzeni reklamowej). Chodzi o zoptymalizowanie treści i właściwości technicznych swojej strony, aby „zadowolić” wyszukiwarki.

Według Wykres wiedzy Google „SEO polega na umieszczaniu witryny na szczycie wyników wyszukiwania, gdy użytkownik wpisuje słowa kluczowe związane z Twoją firmą. "

Branża SEO stale się zmienia ze względu na częste zmiany algorytmu Google. Niemniej jednak istnieje jeden aspekt SEO, który pozostaje niezmienny: optymalizacja SEO może mieć miejsce na stronie internetowej (na stronie) i interweniować w treść strony, ale także poza nią (poza stroną), a zatem na czynniki poza stroną. SEO nie może już być ograniczone do Twojej własnej strony: konieczne będzie współdziałanie z pozostałymi stronami, aby Twoja witryna była dobrze znana.

Popraw SEO SEO na stronie”

 • zaproponować dużo treści;

 • oferować odpowiednie i interesujące treści dla użytkownika;

 • strona, która ładuje się szybko;

 • zaproponuj czysty kod HTML;

 • ergonomiczne miejsce;

 • czyste drzewo

 • ...

Popraw SEO „Off-SEO”

Kryteria wyłączania strony zależą od popularności strony internetowej. Jest mierzona w kategoriach:

 • ilość linków zewnętrznych (linków zwrotnych) wskazujących na Twoją stronę z witryn wysokiej jakości i adekwatności tematycznej;

Co to jest reklama w wyszukiwarkach (SEA)?

Search Engine Advertising (SEA) lub płatne wyszukiwanie odnosi się do wszystkich działań mających na celu zakup powierzchni reklamowej w wyszukiwarkach w celu rozwijania świadomości marki, zdobywaj ukierunkowany ruch i konwertuj potencjalnych klientów na klienta.

We Francji najbardziej znanym programem jest adwords które mogą wyświetlać reklamy w wynikach wyszukiwania Google oraz w witrynach partnerskich.

SEA: Przykład wyszukiwania Adwords

SEA to szybka metoda (w przeciwieństwie do SEO), która optymalizuje swoją obecność w wyszukiwarkach, a koszty rosną w zależności od poziomu konkurencji w zakresie słów kluczowych. Ważne jest, aby pamiętać, że płatne wyszukiwanie nie wpływa na naturalne wyniki, ale umożliwia dodanie sponsorowanych wyników na górze strony. Ograniczenie narzędzia: w przypadku zatrzymania inwestycji SEA (a jeśli nie idzie się dobrze w SEO), znikasz z dnia na dzień ...

Czym jest Social Media Optimization (SMO)?

Social Media Optimization (SMO) , najnowszy w dziedzinie SEO, polega na pracy nad widocznością marki przy użyciu sieci społecznościowych, takich jak Facebook, Twitter, LinkedIn ... Celem jest rozpowszechnianie informacji wokół marki, więc generować linki w swoich publikacjach w celu zwiększenia wykwalifikowanego ruchu, co ostatecznie poprawi SEO.

SMO jest często uzupełniany przez Social Media Marketing (SMM) w celu tworzenia linków, interakcji i wymiany z gośćmi na stronie, poprzez zachęcanie ich do sieci społecznościowych. Im więcej wymian i interakcji jest wiele, tym bardziej wyszukiwarki będą uwzględniać stronę firmy.

Co to jest marketing w wyszukiwarkach (SEM)?

Marketing w wyszukiwarkach (SEM) lub SEO obejmuje wszystkie działania SEO, płatne i na portalach społecznościowych.

SEM = SEO + SEA + SMO

Jeśli chcesz towarzyszyć w definiowaniu strategii marketingu przychodzącego, możesz skonsultować się nasze podejście i pobierz nasz e-book o marketingu przychodzącym, aby dowiedzieć się więcej na ten temat.