Jakie są różnice między SEM, SEO, SEA i SMO?

 1. Popraw SEO „ SEO na stronie”
 2. Popraw SEO „Off-SEO”
 3. Czym jest Social Media Optimization (SMO)?
 4. SEM = SEO + SEA + SMO

Często słyszysz terminy SEM, SEO, SEA i SMO, czytaj jak ważne są one dla twojej strategii. Jakie są różnice między tymi uzupełniającymi angielskimi akronimami?

Często słyszysz terminy SEM, SEO, SEA i SMO, czytaj jak ważne są one dla twojej strategii

Co to jest optymalizacja wyszukiwarek (SEO)?

SEO, czyli Search Engine Optimization , to technika wykorzystywana do poprawy widoczności i odniesienia strony w wynikach wyszukiwania (z wyłączeniem przestrzeni reklamowej). Chodzi o zoptymalizowanie treści i właściwości technicznych swojej strony, aby „zadowolić” wyszukiwarki.

Według Wykres wiedzy Google „SEO polega na umieszczaniu witryny na szczycie wyników wyszukiwania, gdy użytkownik wpisuje słowa kluczowe związane z Twoją firmą. "

Branża SEO stale się zmienia ze względu na częste zmiany algorytmu Google. Niemniej jednak istnieje jeden aspekt SEO, który pozostaje niezmienny: optymalizacja SEO może mieć miejsce na stronie internetowej (na stronie) i interweniować w treść strony, ale także poza nią (poza stroną), a zatem na czynniki poza stroną. SEO nie może już być ograniczone do Twojej własnej strony: konieczne będzie współdziałanie z pozostałymi stronami, aby Twoja witryna była dobrze znana.

Popraw SEO SEO na stronie”

 • zaproponować dużo treści;

 • oferować odpowiednie i interesujące treści dla użytkownika;

 • strona, która ładuje się szybko;

 • zaproponuj czysty kod HTML;

 • ergonomiczne miejsce;

 • czyste drzewo

 • ...

Popraw SEO „Off-SEO”

Kryteria wyłączania strony zależą od popularności strony internetowej. Jest mierzona w kategoriach:

 • ilość linków zewnętrznych (linków zwrotnych) wskazujących na Twoją stronę z witryn wysokiej jakości i adekwatności tematycznej;

Co to jest reklama w wyszukiwarkach (SEA)?

Search Engine Advertising (SEA) lub płatne wyszukiwanie odnosi się do wszystkich działań mających na celu zakup powierzchni reklamowej w wyszukiwarkach w celu rozwijania świadomości marki, zdobywaj ukierunkowany ruch i konwertuj potencjalnych klientów na klienta.

We Francji najbardziej znanym programem jest adwords które mogą wyświetlać reklamy w wynikach wyszukiwania Google oraz w witrynach partnerskich.

SEA: Przykład wyszukiwania Adwords

SEA to szybka metoda (w przeciwieństwie do SEO), która optymalizuje swoją obecność w wyszukiwarkach, a koszty rosną w zależności od poziomu konkurencji w zakresie słów kluczowych. Ważne jest, aby pamiętać, że płatne wyszukiwanie nie wpływa na naturalne wyniki, ale umożliwia dodanie sponsorowanych wyników na górze strony. Ograniczenie narzędzia: w przypadku zatrzymania inwestycji SEA (a jeśli nie idzie się dobrze w SEO), znikasz z dnia na dzień ...

Czym jest Social Media Optimization (SMO)?

Social Media Optimization (SMO) , najnowszy w dziedzinie SEO, polega na pracy nad widocznością marki przy użyciu sieci społecznościowych, takich jak Facebook, Twitter, LinkedIn ... Celem jest rozpowszechnianie informacji wokół marki, więc generować linki w swoich publikacjach w celu zwiększenia wykwalifikowanego ruchu, co ostatecznie poprawi SEO.

SMO jest często uzupełniany przez Social Media Marketing (SMM) w celu tworzenia linków, interakcji i wymiany z gośćmi na stronie, poprzez zachęcanie ich do sieci społecznościowych. Im więcej wymian i interakcji jest wiele, tym bardziej wyszukiwarki będą uwzględniać stronę firmy.

Co to jest marketing w wyszukiwarkach (SEM)?

Marketing w wyszukiwarkach (SEM) lub SEO obejmuje wszystkie działania SEO, płatne i na portalach społecznościowych.

SEM = SEO + SEA + SMO

Jeśli chcesz towarzyszyć w definiowaniu strategii marketingu przychodzącego, możesz skonsultować się nasze podejście i pobierz nasz e-book o marketingu przychodzącym, aby dowiedzieć się więcej na ten temat.

Jakie są różnice między tymi uzupełniającymi angielskimi akronimami?
Co to jest optymalizacja wyszukiwarek (SEO)?
Czym jest Social Media Optimization (SMO)?
Co to jest marketing w wyszukiwarkach (SEM)?