Jaka jest różnica między SEO a SEA?

  1. Czym jest SEO?
  2. Czym jest SEA?
  3. Jakie są różnice między SEO a SEA?
  4. SEO na dłuższą metę
  5. SEA na krótki, średni i długi okres
  6. SEM: Marketing w wyszukiwarkach (SEO SEA)

Aby zrozumieć różnicę między SEO i SEA, należy zacząć od przeanalizowania SERP (strony wyników wyszukiwania). Gdy użytkownik wyszukuje w wyszukiwarce (Google, ale nie tylko), może uzyskać dostęp do dwóch typów wyników wyszukiwania. W górnej i dolnej części SERP znajdą płatne reklamy - lub linki sponsorowane - które są oznaczone małym zielonym logo oznaczonym „reklama”. Na pozostałej części strony może znaleźć różne formy wyników organicznych lub naturalnych (bezpłatne reklamy).

Naturalne wyniki są wynikiem rankingu przeprowadzonego przez tajny algorytm wyszukiwarek, podczas gdy reklamy są wynikiem gry licytacyjnej opłacanej przez reklamodawców.

Naturalne wyniki są wynikiem rankingu przeprowadzonego przez tajny algorytm wyszukiwarek, podczas gdy reklamy są wynikiem gry licytacyjnej opłacanej przez reklamodawców

Jaka jest różnica między SEO a SEA? Na fioletowym tle: SEA (płatne reklamy), na niebieskim tle SEO (bezpłatne reklamy)

Czym jest SEO?

SEO, dla optymalizacji pod kątem wyszukiwarek , jest metodą optymalizacji witryny, aby umożliwić jej najlepsze odniesienie do danego słowa kluczowego lub grupy słów kluczowych. Ta metoda ma na celu ulepszenie witryny, tak aby najlepiej spełniała wymagania algorytmów wyszukiwarek. Dobrze powołana strona jest koniecznie dobrze zoptymalizowana.

Algorytmy są utrzymywane w tajemnicy przez wyszukiwarki, ale wiemy, że analizują ponad 200 parametrów, aby sklasyfikować witrynę. Wśród tych kryteriów klasyfikacji są trzy, które są szczególnie ważne:

  • jakość hostingu (czas ładowania stron internetowych)
  • opublikowane treści (jakość, trafność, świeżość, różnorodność);
  • świadomość (liczba linków przychodzących z innych odpowiednich stron);
  • zachowanie internautów (długość wizyty, liczba przeglądanych stron, współczynnik odrzuceń ).

Te cztery kryteria wywołują wiele innych. W rezultacie SEO koncentruje się na optymalizacji witryny pod kątem tych czterech kryteriów, a jednocześnie pracuje nad podstawowymi kryteriami. SEO to metoda optymalizacji naturalne odniesienie ,

Czym jest SEA?

SEA, dotycząca reklamy w wyszukiwarkach , opiera się wyłącznie na publikacji płatnych reklam. Reklamodawca może wybrać słowa kluczowe, na których chce wyświetlać swoje reklamy, pisze reklamy (bez ograniczeń), wskazuje maksymalną stawkę, jaką jest skłonny wydać za kliknięcie, a także określa dzienny budżet ,

Następnie system konkuruje z różnymi reklamodawcami, którzy chcą pojawić się na danym słowie kluczowym. I to jest najbardziej hojny, kto wygrywa.

Niemniej jednak istnieje kryterium moderacji: Wynik Jakości ,

Jeśli reklama jest bardziej skuteczna (np. Współczynnik kliknięć) niż inna reklama, ale jej stawka jest niższa niż w tej innej reklamie, nadal może być wyświetlana preferencyjnie. Google zawsze dąży, i we wszystkich okolicznościach, do jakości odpowiedzi, które przynosi swoim gościom, ze szkodą dla własnych obrotów.

Aby przeczytać: pozyskać potencjalnych klientów z Google Adwords ,

Jakie są różnice między SEO a SEA?

Nie lubię sprzeciwić się tym dwóm internetowym metodom odniesienia. Właściwie przemyślana strategia cyfrowa będzie systematycznie integrować obie te strategie. Ogólnie klasyfikuję je według czasu i budżetu dostępnego dla mojego klienta.

SEO na dłuższą metę

Zawsze doradzam wdrażanie naturalnych odniesień (SEO) w celu ustalenia SEO i reputacji witryny w dłuższej perspektywie. Ponieważ to jedyny sposób, który istnieje. Ponadto SEO obejmuje Audyt internetowy które mogą poprawić wiele błędów.

Ponadto wiemy, że ponad 85% użytkowników Internetu nigdy nie klika linków sponsorowanych. SEO to jedyny sposób na uzyskanie dostępu do tego ważnego ruchu (nazywa się to ruchem organicznym).

Ale nie możemy stracić z oczu faktu, że ta metoda wymaga znacznego ciągłego zaangażowania.

SEA na krótki, średni i długi okres

Z płatnym odniesieniem (SEA) i dobrym Strony docelowe możliwe jest pozyskanie pierwszych klientów w ciągu zaledwie kilku godzin. Jest więc idealny na krótką metę lub przetestuj rynek lub ofertę.

Następnie w perspektywie średnio- i długoterminowej SEA pozostaje bardzo dobrym uzupełnieniem pozyskiwania ruchu. Ponadto może umożliwić umieszczanie reklam na słowach kluczowych niedostępnych dla SEO, ponieważ są one zbyt konkurencyjne.

SEM: Marketing w wyszukiwarkach (SEO SEA)

Obie te metody (SEO SEA) stanowią tzw. SEM dla marketingu w wyszukiwarkach. Dobra strategia SEM ma zasadnicze znaczenie dla sukcesu strony internetowej, bądź przekonany!

Czym jest SEO?
Czym jest SEA?
Jakie są różnice między SEO a SEA?
Jaka jest różnica między SEO a SEA?