Paski lub zmarszczki na ekranie laptopa

W przypadku awarii komputera stacjonarnego rozumiemy, że można go zdemontować i naprawić

W przypadku awarii komputera stacjonarnego rozumiemy, że można go zdemontować i naprawić. Jeśli chodzi o laptop, bardzo niewiele osób wie, co robić, a jedynym pozornie dostępnym rozwiązaniem jest centrum serwisowe lub warsztat. Jednak przed przeniesieniem laptopa do mistrza konieczne jest przynajmniej zrozumienie, co się dzieje i czy nie da się go naprawić samodzielnie. Jeśli komputer jest w naprawie gwarancyjnej, z pewnością lepiej byłoby zabrać go do centrum serwisowego.

Istnieją awarie, które można zdiagnozować samodzielnie, dla wielu konkretnych znaków. Dość często właściciele laptopów borykają się z takimi problemami jak pasy lub zmarszczki na ekranie laptopa. Co robić w tym przypadku?

Nazwijmy kilka rodzajów awarii, które mogą prowadzić do falowania na ekranie: awaria karty graficznej, płyty głównej, awaria kabla macierzowo-laptopowego lub samej matrycy. W domu możesz zmienić tylko kartę wideo, jeśli nie jest wbudowana. W innych przypadkach tylko specjalista pomoże zaoszczędzić laptop, dlatego jedyną właściwą decyzją jest centrum serwisowe. Jeśli jednak masz w domu zwykły monitor, możesz nadal diagnozować z nim laptop. W przypadku nieprawidłowego działania matrycy lub kabla monitor podłączony do monitora laptopa będzie miał normalny obraz. Jeśli karta wideo jest uszkodzona, na monitorze pojawią się zmarszczki i paski. Potwierdzeniem uszkodzenia kabla lub matrycy mogą być następujące oznaki: zmiany pasków lub zmarszczek podczas zamykania lub otwierania pokrywy laptopa, zmiany po naciśnięciu lub inne mechaniczne efekty na ekranie.

W większości przypadków , gdy na ekranie laptopa pojawiają się pasy lub zmarszczki, można je naprawić w centrum serwisowym. Jeśli jednak posiadasz umiejętności naprawy elektronicznych obwodów drukowanych, sprzętu, możesz spróbować wymienić sam kabel. Pamiętaj jednak, że centrum serwisowe daje gwarancję, że laptop będzie działał.

Co robić w tym przypadku?