Jak zarejestrować przyczepę pasażerską w policji drogowej w 2016 r .: przepisy dotyczące dokumentów

 1. Zbieranie dokumentów do rejestracji przyczepy pasażerskiej
 2. Składanie dokumentów do departamentu policji drogowej
 3. Ubezpieczenie przyczepy
 4. Kontrola pojazdu
 5. Co robić, rejestrując domowe przyczepy?
 6. Usuwanie przyczepy z rejestru
 7. Wniosek

Wielu właścicieli samochodów po długo oczekiwanym zakupie zadaje sobie pytania: jak zarejestrować przyczepę do samochodu i czy jest tego potrzeba? Zgodnie z prawem Federacji Rosyjskiej każda przyczepa musi być zarejestrowana na policji drogowej, ponieważ jest to pełnoprawny pojazd. Ta procedura jest podobna do rejestracji zwykłego samochodu, nie zapewnia niczego nadzwyczajnego. Należy pamiętać, że aby uniknąć drobnej przyczepy, należy ją zarejestrować w ciągu 10 dni. Ponadto procedura ta jest konieczna, jeśli przyczepa przechodzi przez odprawę celną, otrzymuje numery tranzytowe, jest usuwana z rejestru.

Zbieranie dokumentów do rejestracji przyczepy pasażerskiej

Przede wszystkim przed zarejestrowaniem przyczepy pasażerskiej konieczne jest zebranie niezbędnych dokumentów:

 • Paszport lub inny dowód osobisty.

 • Pojazd paszportowy.

 • Umowa zakupu lub potwierdzenie płatności i paszport techniczny.

 • Wniosek (podać nazwę policji drogowej, imię i nazwisko, informacje o pojeździe).

 • Wpływy potwierdzające uiszczenie opłat państwowych (2350 rubli).

 • Polisa ubezpieczeniowa

 • Potwierdzone notarialnie pełnomocnictwo, jeżeli w rejestracji uczestniczą inne osoby.

Składanie dokumentów do departamentu policji drogowej

W następnym etapie musisz z wszystkimi wyżej wymienionymi dokumentami udać się do biura policji drogowej. To biuro może być dowolne: twoje miejsce zamieszkania lub pobytu nie ma znaczenia. Jedyne, co jest konieczne, to uiścić opłatę i możesz zarejestrować się tylko w jednym oddziale, w przeciwnym razie będziesz musiał zapłacić po raz drugi.

W biurze inspektor sprawdzi pojazd, zgodnie z wynikami, którym otrzymasz numery i dokument potwierdzający rejestrację przyczepy. Cała inspekcja potrwa około godziny. Jeśli przyczepa jest nowa, to podczas kontroli zazwyczaj sprawdzany jest tylko numer VIN i numer podwozia.

Jeśli chcesz zaoszczędzić czas, możesz zarejestrować się na stronie internetowej stanu. usługi. Po rejestracji i autoryzacji wypełnij wniosek - formularz jest bardzo prosty i wygodny, system powie Ci, jak zrobić wszystko poprawnie. Twoje dokumenty do wysłania za pośrednictwem witryny muszą zostać zeskanowane. W razie potrzeby strona zmieni dane.

Po przejściu tych procedur otrzymasz dokument - certyfikat rejestracji pojazdu. Jeśli jesteś osobą fizyczną, a przyczepa waży mniej niż 3500 kilogramów, procedura rejestracji zakończy się sukcesem! Jeśli jesteś organizacją, musisz przeprowadzić kontrolę techniczną i ubezpieczenie CTP. Ponadto, przy składaniu dokumentów, jeśli jesteś osobą prawną, musisz określić szczegóły organizacji, która jest właścicielem przyczepy i dokumentów składowych.

Ubezpieczenie przyczepy

Obowiązkowe jest przeprowadzenie kontroli i ubezpieczenia przyczep ubezpieczeniowych CTP o wadze powyżej 3,5 tony lub pojazdów należących do osób prawnych. Dla wszystkich innych osób, w tym osób fizycznych, ubezpieczenie jest całkowicie dobrowolne. Ale aby uzyskać CTP, musisz przejść kontrolę techniczną. Cena polisy zależy od regionu i czasu użytkowania pojazdu.

Kontrola pojazdu

Powyżej wymieniono warunki, w których wymagane jest przejście kontroli w celu rejestracji przyczepy. Ponadto konieczne będzie powtarzanie kontroli technicznych z określoną częstotliwością, w zależności od wieku przyczepy. Nowe nie będą wymagały następnego przeglądu technicznego w ciągu 3 lat. Okres eksploatacji od 3 do 7 lat, konieczne jest przeprowadzenie inspekcji 1 raz w ciągu 2 lat, ponad 7 - rocznie. W przypadku transportu towarów niebezpiecznych - 2 razy w roku.

Co robić, rejestrując domowe przyczepy?

Czasami możesz napotkać przypadki samoczynnej produkcji przyczepy do samochodu. Zdarza się to rzadko, ale ta opcja musi zostać zdemontowana. Ponieważ przyczepy samobieżne nie mają własnych dokumentów, bez specjalnego zezwolenia nie mogą zostać przyjęte do użytku.

W tym celu konieczne jest przedstawienie specjalnemu dokumentowi policji drogowej - „świadectwa bezpieczeństwa konstrukcji pojazdu”. Aby to uzyskać, musisz skontaktować się z akredytowanym laboratorium. W laboratorium przyczepa zostanie poddana specjalnym testom potwierdzającym jej bezpieczeństwo i zgodność z normami. Na podstawie ich wyników otrzymasz certyfikat i protokół opisujący test i zakończenie laboratorium. Mając certyfikat na swoich rękach, możesz zarejestrować przyczepę w kolejności ustalonej dla wszystkich.

Usuwanie przyczepy z rejestru

Nie ma potrzeby wyrejestrowywania przyczepy. Przy sprzedaży przyczepy innej osobie wystarczy sporządzić umowę sprzedaży w 2 egzemplarzach. Nowy właściciel przyczepy przejdzie procedurę rejestracji opisaną powyżej.

Wniosek

Każdego roku decyduje się na coraz więcej kierowców zakup przyczepy dla twojego samochodu, ponieważ w przypadku częstego transportu towarów staje się zarówno praktyczny, jak i opłacalny. Proces rejestracji jest jednym z pierwszych kroków do rozpoczęcia korzystania z przyczepy. Zwracając się do ekspertów, pytanie, jak zarejestrować przyczepę do samochodu, samo zniknie.


Co robić, rejestrując domowe przyczepy?