Jak wyglądać jak milion bez miliona

  1. Inwestuj w ubrania zgodnie z zasadą jednej trzeciej
  2. Opracuj każdy szczegół - aż do obudowy smartfona
  3. Pozwól, aby Twój styl odpowiadał branży, ale pozwól sobie na jedno „nieformalne” akcesorium
  4. Pamiętaj, że „codzienność” nie oznacza „nieostrożności”
  5. Mniejsze perfumy
  6. Bądź pewny siebie, nawet jeśli na twoim obrazie są jakieś wady
  7. Ubierz się, by wyglądać na wyższą
  8. Dobry sen sprzyja zdrowemu umysłowi

Przez ponad dwadzieścia lat Di Giusto pracowała w dziale HR, zanim zdecydowała się zostać konsultantem ds. Wizerunku i otworzyć własną firmę. Firma doradza dyrektorom firm dążących do poprawy ich wyglądu oraz profesjonalistom zainteresowanym awansem zawodowym. Przez ponad dwadzieścia lat Di Giusto pracowała w dziale HR, zanim zdecydowała się zostać konsultantem ds Vogue.com

Faktrum publikuje kilka wskazówek na podstawie wywiadów z di Giusto, a także korzysta z książki Vickiego Olivera „Handbook of a Millionaire: How to Look and Act Like a Millionaire, Nawet If You Are Not One”.

Inwestuj w ubrania zgodnie z zasadą jednej trzeciej

Każdy mężczyzna w szafie powinien mieć co najmniej jeden dobry garnitur, a każda kobieta powinna mieć co najmniej jedną dobrą kurtkę i pasującą do niej spódnicę lub spodnie. Według di Giusto, rzeczy powinny być dość drogie - to Twoja inwestycja w dobry wygląd. Di Giusto mówi: „Im więcej zarabiają moi klienci, tym droższe są ich ubrania”.

Najważniejsze - rzecz musi być dobrej jakości. Doradza poszukiwanie takich rzeczy w sklepach projektantów i na ich stronach.

Oliver pisze w swojej książce o „jednej trzeciej zasadzie”: „Musisz zmniejszyć liczbę zakupionych przedmiotów do ⅓, a cena każdego z nich powinna być trzykrotnie wyższa”.

Więc następnym razem nie kupuj trzech par spodni - kup jedno, ale drogie i idź do nich.

Opracuj każdy szczegół - aż do obudowy smartfona

Pewnego dnia młody mężczyzna przyszedł na rozmowę z di Giusto. Wyglądał świetnie, poprawnie odpowiedział na wszystkie pytania. Ale potem, pod koniec wywiadu, wyciągnął iPhone'a, aby nagrać go w kalendarzu. Di Giusto natychmiast zauważył, że nieprzyzwoite słowo afiszuje się na obudowie telefonu. To podważyło cały wywiad. W końcu wciąż go zatrudniała, ale pierwsze wrażenie było beznadziejnie zepsute.

Di Giusto radzi: „Jeśli poważnie podchodzisz do swojego wizerunku, pamiętaj, że pojawia się on nie tylko w garniturze, ale także w szczegółach.” Obejmuje miejsce pracy, akcesoria, a nawet pokrowiec ze smartfona.

Pozwól, aby Twój styl odpowiadał branży, ale pozwól sobie na jedno „nieformalne” akcesorium

Oczywiście, niezależnie od stroju firmy, w której pracujesz, wybierz ubrania zgodnie ze swoim zawodem. Di Giusto radzi: nie próbuj się wyróżniać za wszelką cenę. Jeśli pracujesz w finansach, ubierz się w konserwatywnym stylu; jeśli jesteś zaangażowany w przemysł technologiczny, daj sobie trochę nieformalności w zakresie odzieży. Dobra zasada: zwróć uwagę na to, jak ubierają się liderzy Twojej firmy i weź od nich przykład.

Ale oczywiście nie jest konieczne, aby każdy wyglądał nudno i tak samo, jak klony. Di Giusto zaleca wybranie konkretnego detalu, który będzie odpowiedni w środowisku pracy i nadal podkreśla Twój styl. Jeden z jej klientów - CEO firmy - nosi tradycyjny ciemny garnitur, ale niezmiennie wybiera dla niego jasną koszulę lub niezwykły krawat.

Pamiętaj, że „codzienność” nie oznacza „nieostrożności”

Problem ze stylem swobodnym polega na tym, że w przeciwieństwie do stylu „formalnego” bardzo trudno go zdefiniować. Di Giusto mówi: „Większość ludzi uważa, że ​​swobodne jest to, kiedy nie ma znaczenia, co masz na sobie”. W rzeczywistości swobodny styl to wizerunek biznesowy, rozcieńczony parą zwykłych detali. Na przykład Barack Obama: bez pracy zdejmuje marynarkę i krawat i podwija ​​rękawy. Możesz pójść jeszcze dalej - zamień spodnie na dżinsy na figurze, ale nie odbiegaj zbytnio od zwykłego stylu biznesowego.

Podstawowa zasada di Giusto dla stylu casual jest następująca: można go z łatwością przekształcić w biznes. Możesz ubierać się codziennie, ale weź ze sobą kurtkę. Jeśli nagle dojdzie do ważnego spotkania - rzuć kurtkę i gotowe.

Mniejsze perfumy

W żadnym wypadku zapach nie powinien być tak silny, aby odwracać uwagę rozmówcy od tego, co mówisz, czy Giusto wierzy. Mówi: „Jeśli sam wąchasz swoje perfumy, to posunąłeś się za nimi”. Co ciekawe, w niektórych krajach zasada ta nie ma zastosowania - na przykład we Włoszech i Francji zwyczajowo używa się perfum bardzo hojnie. Ale w Rosji powinieneś tylko nieznacznie zidentyfikować aromat perfum.

Bądź pewny siebie, nawet jeśli na twoim obrazie są jakieś wady

To dzięki pewności siebie ludzie rozpowszechniają szczególne poczucie siły i mocy. Najważniejsze jest, aby zapobiec podważeniu tego zaufania. Pomysł ciągłego skrobania duszy, aby ktoś zauważył guzik, który spadł z kurtki, doprowadzi tylko do zwrócenia na nią prawdziwej uwagi. W ten sam sposób, jeśli rano jakoś zdecydujesz, że masz żółte zęby, prawdopodobnie inni też zaczną tak myśleć.

Bez względu na problem, nie martw się nim lub podejmij kroki, aby go naprawić. Jeśli nie jesteście pewni siebie, nikt też w was nie uwierzy.

Ubierz się, by wyglądać na wyższą

Oliver pisze, że „podświadomie sięgamy po wysokich przywódców, ponieważ łączymy wzrost z władzą”. Ale jeśli natura nie przyznała ci tej przewagi, stwórz iluzję wysokiego wzrostu. Kobiety mogą nosić buty na wysokich obcasach, a nie baletki i trampki, a mężczyźni mogą wybierać ubrania w ciemnych kolorach. Osoby niskiego wzrostu częściej noszą obcisłe ubrania w monochromatycznych kolorach.

Dobry sen sprzyja zdrowemu umysłowi

I wreszcie, musisz opracować przejrzysty harmonogram snu - dzięki temu skóra zawsze będzie wyglądać zdrowo i promiennie. W ciągu kilku dni Oliver zaleca, aby obserwować, jak twoje wyniki odnoszą się do liczby godzin, które przespałeś dzień wcześniej. Pisze: „Jak tylko określisz idealną liczbę godzin snu dla siebie, postaraj się jej przestrzegać nawet w weekendy. Przyzwyczaj się, aby zawsze iść do łóżka i wstawać w tym samym czasie ”.

Czytaj także: 10 niezbędnych książek, które nauczy Cię, jak się dobrze ubierać