Jak przetłumaczyć dokument docx „Microsoft Word” w „formacie PDF”

  1. Format pliku dokumentu tekstowego
  2. Przekonwertuj dokument na „plik PDF” za pomocą aplikacji „Microsoft Word”
  3. Przekonwertuj dokument na „plik PDF” za pomocą innych aplikacji

Przeczytaj, jak przekonwertować dokument Word na format PDF . Jakie narzędzia lub programy innych firm użyć do zapisania pliku DOCX w formacie PDF. Szybki rozwój technologii komputerowej pozwala nam na tworzenie i tworzenie różnego rodzaju urządzeń komputerowych, co pociąga za sobą ich szerokie zastosowanie. Komputery osobiste, laptopy i ich pochodne, smartfony, komunikatory, tablety - te i wiele innych urządzeń do przetwarzania i przechowywania informacji umożliwia użytkownikom dostęp do danych i zarządzanie nimi w dowolnym momencie według własnego uznania. Przeczytaj, jak przekonwertować dokument Word na format PDFZawartość:

  1. Format pliku dokumentu tekstowego.
  2. Przekonwertuj dokument na „plik PDF” za pomocą aplikacji „Microsoft Word”.
  3. Przekonwertuj dokument na „plik PDF” za pomocą innych aplikacji.

Format pliku dokumentu tekstowego

Obecność dużej liczby różnych typów urządzeń komputerowych powoduje w rezultacie konieczność opracowania różnych programów, które umożliwiają sterowanie urządzeniami i, w pełni, korzystanie z ich możliwości.

Wraz z rozwojem światowej sieci informatycznej „Internet” liczba programów komputerowych wzrosła niezwykle. Znacznie uprościł proces wyszukiwania odpowiedniego oprogramowania, które spełnia określone wymagania użytkownika.

Do tej pory dostępny jest najszerszy wybór różnych programów i aplikacji komputerowych, z których ogromna liczba używa własnych formatów do przetwarzania i przechowywania plików. Istnieją jednak formaty, które są powszechnie uznawane i są używane w wielu programach, dzięki wygodzie i prostocie.

Podczas tworzenia dokumentów tekstowych program Microsoft Word był szeroko stosowany przez twórców Microsoft Corporation , który jest częścią pojedynczego pakietu oprogramowania Microsoft Office . Z ogromnym wewnętrznym zestawem narzędzi do tworzenia i edycji plików tekstowych, jest dość prosty i łatwy w użyciu, który zdobył ogromną popularność. Używane przez nią formaty plików są powszechne i są używane wszędzie.

Jednak wraz z rozwojem technologii informacyjnych usługi przetwarzania dokumentów online stają się coraz bardziej popularne. Więcej informacji na temat alternatywnych sposobów przetwarzania dokumentów tekstowych można znaleźć w naszym artykule: Jak tworzyć, edytować i przeglądać dokumenty Microsoft Word za darmo

W związku z tym powstaje pytanie o możliwość wykorzystania formatu pojedynczego pliku, który jest równie wygodny do przechowywania i dystrybucji dokumentów, a także nadaje dokumentom jednolity wygląd. „Format PDF” w pełni spełnia te wymagania. Tworzysz dokumenty za pomocą dowolnej aplikacji, która jest dla Ciebie wygodna iw pełni spełnia wszystkie Twoje wymagania, a następnie konwertujesz je do „pliku PDF” . W tym artykule pokażemy, jak wykonać taką konwersję dla dokumentu Microsoft Word .

Przekonwertuj dokument na „plik PDF” za pomocą aplikacji „Microsoft Word”

Jeśli masz zainstalowaną na komputerze osobistym poprawioną wersję „Microsoft Word” , najłatwiejszym sposobem przekonwertowania dokumentu tekstowego na „plik PDF” jest skorzystanie z możliwości samej aplikacji „Microsoft Word” .

Uruchom aplikację i otwórz dokument, który zamierzasz przekonwertować. W górnej części okna na wstążce menu głównego kliknij kartę „Plik” .

W otwartej karcie w lewym panelu menu wybierz sekcję „Zapisz jako” .

W otwartej karcie w lewym panelu menu wybierz sekcję „Zapisz jako”

Na wybranej stronie w głównym panelu „Zapisz jako” wybierz miejsce, w którym chcesz zapisać „plik PDF” (przechowywanie w chmurze „OneDrive” , „Ten komputer” lub dowolny konkretny folder).

Na wybranej stronie w głównym panelu „Zapisz jako” wybierz miejsce, w którym chcesz zapisać „plik PDF” (przechowywanie w chmurze „OneDrive” , „Ten komputer” lub dowolny konkretny folder)

W wyskakującym oknie „Zapisz dokument” w komórce „Typ pliku” kliknij czarną strzałkę, która otwiera zagnieżdżoną listę dostępnych formatów, w których możesz zapisać wybrany dokument i wybrać wiersz „PDF (* .pdf)” .

pdf)”

W komórce „Typ pliku” zostaną wyświetlone dwa sposoby optymalizacji „dokumentu PDF : „standardowy” (domyślnie ustawiony) i „minimalny” . Wybierz sposób, który najbardziej Ci odpowiada. Nie odznacz pola wyboru w polu „Otwórz plik po opublikowaniu” , jeśli chcesz go wyświetlić po zapisaniu dokumentu. Dodatkowo możesz kliknąć przycisk „Parametry” , aby wyświetlić odpowiednie okno ustawień, w którym możesz wybrać dodatkowe parametry dokumentu (na przykład zaszyfrować dokument hasłem, jeśli to konieczne). Następnie kliknij „OK”, aby zapisać zmiany.

Następnie kliknij „OK”, aby zapisać zmiany

W polu „Nazwa pliku” możesz zmienić lub zachować starą nazwę dokumentu. Na koniec kliknij „Zapisz” .

Na koniec kliknij „Zapisz”

Po zakończeniu procesu zapisywania „dokumentu PDF” powrócisz do strony swojego dokumentu w „Microsoft Word” . Nowy „plik PDF” zostanie również automatycznie otwarty w domyślnej aplikacji przeglądarki plików PDF .

Przekonwertuj dokument na „plik PDF” za pomocą innych aplikacji

Jeśli z jakiegokolwiek powodu nie masz możliwości korzystania z aplikacji „Microsoft Word” i musisz przekonwertować dokument tekstowy na „plik PDF” , możesz rozważyć kilka innych opcji:

Dysk Google : Możesz przesłać dokument Microsoft Word na Dysk Google , przekonwertować go na Dokument Google , a następnie przekonwertować na plik PDF . Ta metoda sprawdziła się całkiem dobrze, jeśli używasz prostego, w większości tekstowego dokumentu „Microsoft Word” bez większego formatowania (a także jeśli masz już konto Google ).

Strony konwersji : Istnieje wiele stron internetowych, które oferują konwersję dokumentów Microsoft Word do formatu PDF całkowicie za darmo. Bez większych trudności możesz skorzystać z funkcji wyszukiwania i znaleźć w Internecie dokładnie tę stronę, której możliwości w pełni spełniają Twoje potrzeby. Z kolei zalecamy zwrócenie uwagi na stronę freepdfconvert.com. Jest to całkowicie bezpieczna strona, która bardzo szybko i całkiem dobrze radzi sobie z dokumentami Microsoft Word , nawet przy niewielkim formatowaniu. Proces konwersji dokumentu jest naprawdę darmowy, jeśli wystarczy przekonwertować zwykły dokument „Microsoft Word” na format „PDF” . Dokonanie płatnej subskrypcji zapewnia dodatkowe funkcje, takie jak nieograniczona liczba konwersji (kilka dokumentów na raz) i możliwość konwertowania większej liczby typów plików na „format PDF” .

LibreOffice : LibreOffice to darmowa aplikacja typu open source, która oferuje kompletny zestaw narzędzi do pracy z dowolnym dokumentem. LibreOffice pozycjonuje się jako darmowy zamiennik pakietu aplikacji Microsoft Office . Możesz otworzyć dokumenty „Microsoft Word” w tej aplikacji i przekonwertować je na „format PDF” .

Proces konwersji dokumentu jest dość prosty. Otwórz aplikację „LibreOffice” . W lewym okienku okna kliknij przycisk Otwórz plik , w otwartym oknie, które się otworzy, wybierz wymagany dokument Microsoft Word i kliknij przycisk Otwórz lub naciśnij klawisz Enter na klawiaturze.

W lewym okienku okna kliknij przycisk Otwórz plik , w otwartym oknie, które się otworzy, wybierz wymagany dokument Microsoft Word i kliknij przycisk Otwórz lub naciśnij klawisz Enter na klawiaturze

Na wstążce menu głównego znajdującego się w górnej części okna kliknij kartę „Plik” i wyświetl menu podręczne. Na liście dostępnych akcji znajdź sekcję „Eksportuj do” . Otwórz podmenu i kliknij sekcję „Eksportuj do PDF” .

Otwórz podmenu i kliknij sekcję „Eksportuj do PDF”

W wyskakującym oknie Opcje PDF ustaw wymagane ustawienia dokumentu, a po zakończeniu kliknij przycisk Eksportuj . Ustawienia są prezentowane na kilku kartach i mają szeroki zakres możliwych cech.

Ustawienia są prezentowane na kilku kartach i mają szeroki zakres możliwych cech

W następnym oknie „Eksport” określ nazwę pliku lub pozostaw go niezmienionym, wybierz miejsce do przechowywania i kliknij przycisk „Zapisz” .

W następnym oknie „Eksport” określ nazwę pliku lub pozostaw go niezmienionym, wybierz miejsce do przechowywania i kliknij przycisk „Zapisz”

Po zakończeniu procesu eksportowania pliku do formatu „PDF” znajdziesz się na stronie oryginalnego otwartego dokumentu „Microsoft Word” . Teraz, używając eksploratora plików „Windows” , znajdź „dokument PDF” i otwórz go do przeglądania, jeśli nie aktywowałeś tej opcji w ustawieniach pliku podczas eksportowania.

Jak widać, proces przekształcania dokumentu „Microsoft Word” w „plik PDF” jest dość prosty i można go wykonać na różne sposoby, korzystając z możliwości programu Microsoft Word lub korzystając z narzędzi innych firm.

Jakich narzędzi używasz do konwersji dokumentu Microsoft Word do pliku PDF ? Podziel się z nami swoimi doświadczeniami w komentarzach do tego artykułu.