Co jest potrzebne do zaprojektowania adresu IP: wskazówki, rekomendacje i proces wdrażania

Aby pracować jako prywatny przedsiębiorca, nie musisz mieć autoryzowanego kapitału i adresu prawnego, wystarczy poprawnie wydać adres IP. Indywidualny przedsiębiorca może prowadzić działalność na terenie całego kraju, ale rejestracja, zapłata podatków (z wyjątkiem UTII) i potrącenia społeczne muszą odbywać się pod adresem stałego wpisu do paszportu.

Aby zaprojektować adres IP, możesz użyć następujących opcji:

 • Zarejestruj adres IP samodzielnie. Aby to zrobić, musisz odwiedzić urząd skarbowy i podać wszystkie niezbędne informacje. Wady tej opcji: musisz poświęcić swój czas na inspekcję, poprawnie przygotować i przygotować wszystkie niezbędne dokumenty, w przypadku błędu w projekcie dokumentacji będziesz musiał ponownie zapłacić za procedurę.
 • Otwórz zdalne IP samodzielnie (pocztą lub przez Internet). Specjalistyczna usługa Dokumentów jest do tego idealna, ale nawet w takim przypadku nie można uniknąć wizyt w urzędzie skarbowym.
 • Aby wydać FE pod klucz.
 • Utwórz adres IP przez proxy.

Przed wypełnieniem dokumentów obywatel musi wykonać szereg czynności.

1. Wybierz system podatkowy, w którym przedsiębiorca będzie prowadził działalność, i przekaże raporty do Federalnej Służby Podatkowej:

 • Uproszczony system podatkowy (uproszczony system podatkowy, uproszczony system podatkowy, uproszczony system podatkowy). Ten tryb pozwala ułatwić rozliczanie, zmniejszyć kwotę zapłaconych podatków.

Istnieją dwie opcje obliczania podatków w uproszczonym systemie podatkowym: podatek w wysokości 6%, który jest opodatkowany od całego dochodu, i podatek, który jest naliczany od różnicy dochodów minus wydatki (5-15% w zależności od regionu).

 • Tradycyjny system podatkowy (ogólny system podatkowy, podstawowy system podatkowy). Jeśli podczas rejestracji nie złożono żadnych specjalnych wniosków, wszystkie nowo utworzone organizacje i indywidualni przedsiębiorcy są objęci tym systemem podatkowym.

2. Przedsiębiorca musi zdecydować i wybrać ten rodzaj działalności gospodarczej zgodnie z Wszechrosyjskim Klasyfikatorem (OKVED), z którym ma się zmierzyć. Podczas tworzenia adresu IP zaleca się wybranie maksymalnej możliwej liczby kodów, przy czym pierwszy kod z listy określa główny rodzaj działalności, na podstawie której obliczane są stawki podatkowe odliczeń do FSS i PFR.

Podczas tworzenia adresu IP zaleca się wybranie maksymalnej możliwej liczby kodów, przy czym pierwszy kod z listy określa główny rodzaj działalności, na podstawie której obliczane są stawki podatkowe odliczeń do FSS i PFR

Strona tytułowa wniosku o rejestrację IP

3. Zapłać państwową opłatę rejestracyjną (800 rubli), wypełniając dane urzędu skarbowego, w którym ma miejsce rejestracja. W przypadku odmowy rejestracji kwota uiszczonej opłaty nie podlega zwrotowi.

4. Wniosek o rejestrację adresu IP można złożyć osobiście lub zdalnie (w takim przypadku podpis musi zostać potwierdzony notarialnie). Formularz wniosku jest dostępny na stronie internetowej Federalnej Służby Podatkowej, ale istnieje wiele wymagań dotyczących jego wypełnienia, począwszy od koloru długopisu, a kończąc na formacie wprowadzania numeru telefonu i numeru paszportu oraz innych danych.

5. Jeśli przedsiębiorca wybrał uproszczony system podatkowy, wówczas przy składaniu dokumentów należy wypełnić wniosek o uproszczony system podatkowy.

Przykład certyfikatu rejestracji własności intelektualnej

Jeśli wszystkie dokumenty są dostępne, są one poprawnie wypełnione i nie ma żadnych podstaw prawnych, które posłużyłyby za uzasadnioną odmowę rejestracji, przedsiębiorca otrzyma następujące dokumenty: zaświadczenie o rejestracji, wyciąg z jednolitego rejestru przedsiębiorstw, powiadomienie o rejestracji w urzędzie skarbowym. Inspekcja podatkowa niezależnie powiadamia fundusze pozabudżetowe (PFR i TFOMS) oraz organy statystyczne o rejestracji poszczególnych przedsiębiorców.

Jeśli obywatel nie ma numeru identyfikacyjnego podatnika, organ podatkowy wyda go wraz z rejestracją indywidualnego przedsiębiorcy, ale wydłuży to ogólny okres przyjmowania dokumentów.

Rejestracja adresu IP online za pomocą centrum rozliczeniowego Practik umożliwia uzyskanie następujących korzyści:

 1. A-Practice Settlement Center całkowicie uratuje Cię przed wypełnianiem dokumentów i wizytami w organach podatkowych, oszczędzisz nerwów i zaoszczędzisz dużo czasu.
 2. Pomożemy utrzymać rachunkowość, do tego możesz wybrać dowolną dogodną formę współpracy:
  • Księgowość online usługa Elba , ta oferta jest szczególnie korzystna dla przedsiębiorców, ponieważ rejestracja nie minęła więcej niż trzy miesiące.
  • Pełna księgowość z gwarancją serwisu i znaczne oszczędności kosztów utrzymania i czasu na wizyty kontrolne, fundusze i banki.

Inne wiadomości